15 lipca podpisana została umowa pomiędzy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. a konsorcjum w składzie BINŻ S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Budus" S.A. na budowę biurowca - siedziby koncernu PGE GiEK S.A., który powstanie w Bełchatowie.

 

Zakres przedmiotu umowy obejmuje między innymi:

  • wybudowanie budynku 6-kondygnacyjnego o powierzchni netto ca 6 652,1 m2, w tym z jedną kondygnacją podziemną oraz pięcioma kondygnacjami nadziemnymi wraz z wszystkimi instalacjami. Kondygnacja podziemna zawiera parking dla samochodów osobowych oraz pomieszczenia techniczne i obsługowe. Parter, który stanowi jednocześnie kondygnację wejściową zawiera funkcje reprezentacyjne i wspólne dla całego biurowca. Kondygnacje od pierwszego do czwartego piętra to piętra biurowe z indywidualnymi pomieszczeniami do pracy oraz funkcjami obsługującymi i pomocniczymi;
  • wybudowanie parkingu zewnętrznego na 248 miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z dojazdami i dojściami do budynku biurowca i do miejsc parkingowych oraz z obiektami małej architektury, ogrodzeniem terenu działki i systemem monitoringu. Prace przy budowie siedziby koncernu mają zacząć się jeszcze latem, a zakończyć do końca września przyszłego roku. Budynek ma być perełką architektoniczną w skali kraju. W swoim kształcie ma przypominać przekrój przewodu energetycznego. Dolne i górne kondygnacje będą wykonane w kolorze czarnym, natomiast jego wnętrze będzie ze szkła.

Wartość podpisanego kontraktu wynosi blisko 50 milionów zł brutto.