Zakończyliśmy budowę wielofunkcyjnego sztucznego lodowiska, największego obiektu wchodzącego w skład Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Na początku października br. otwarto uroczyście jego część letnią. Część zimowa zostanie uruchomiona za kilka tygodni.

 

Prace przy budowie lodowiska rozpoczęły się na początku września 2009 roku. Jest to nowoczesny, zadaszony obiekt sportowy. Lodowisko ma wymiary 45,8m na 28,8m, powierzchnię 1650 m2. Połączone jest ono z częścią socjalno-biurową, w której mieści się również szatnia, wypożyczalnia sprzętu oraz sanitariaty. Dla potrzeb całego Powiatowego Centrum Sportu zostały wykonane drogi, parkingi i chodniki. Zbudowana została infrastruktura podziemna: instalacja wodno-kanalizacyjna, sanitarna i deszczowa. Łączny koszt budowy lodowiska wraz z infrastrukturą dla PCS wyniósł około 7 milionów złotych.

W okresie zimowym będzie można tu pojeździć na łyżwach, pograć w hokeja i curling. W okresie letnim tafla lodowa zostanie rozmrożona, a w jej miejscu pojawi się nawierzchnia syntetyczna. Będą tam funkcjonować dwa korty do tenisa ziemnego, dwa boiska do koszykówki i jedno do piłki ręcznej.