"Puls Biznesu" rozstrzygnął ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm "Gazele Biznesu 2006". Zestawienie to wynik współpracy "Pulsu Biznesu" oraz wywiadowni gospodarczej Coface Intercredit Poland. Już po raz siódmy dziennik wyłonił firmy, które niezależnie od koniunktury gospodarczej, z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych. Na tegorocznej liście znalazły się 3403 przedsiębiorstwa, o 300 więcej niż w roku ubiegłym.

Celem rankingu "Gazele Biznesu" jest promowanie firm, których działalność charakteryzuje się, prócz wzrostu przychodów, uczciwością i przejrzystością. Dlatego w rankingu zostały uwzględnione jedynie podmioty, które nie zalegają z płatnościami wobec kontrahentów, fiskusa oraz ZUS-u i które ujawniły swoje kompletne wyniki finansowe za lata 2003-2005.

Do rankingu "Gazele Biznesu 2006" zakwalifikowały się firmy, które:

  • w kolejnych latach 2003, 2004, 2005 wykazały dodatni wynik finansowy, 
  • w latach 2003-2005 z roku na rok wykazały wzrost sprzedaży, 
  • poziom sprzedaży w roku 2003 kształtował się w przedziale 3 ? 300 mln zł, 
  • publikowały swoje sprawozdania finansowe w Monitorze Polskim B, składały je do akt rejestrowych firmy lub udostępniły je redakcji "Pulsu Biznesu". 

Ten ranking średnich, dynamicznie rozwijających się firm, który ukazuje się już po raz siódmy, stał się znanym i rozpoznawalnym produktem na polskim rynku prasowym. Już samo zakwalifikowanie się firmy do zestawienia "Gazel" wielu przedsiębiorców uważa za punkt honoru. 

Miło nam poinformować, że firma BinŻ została po raz czwarty wyróżniona przez kapitułę konkursu i zajęła 5 miejsce w województwie łódzkim i 103 w Polsce (najwyższe w historii swojej działalności). Ranking ogólnopolski zawiera 3404 firmy natomiast ranking województwa łódzkiego zawiera 458 firm. 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 31 stycznia 2007 roku w Teatrze Nowym w Łodzi.

W 2005 przedsiębiorstw BinŻ roku zajęło w rankingu ogólnopolskim 422 miejsce. Bardzo nas cieszy awans firmy o ponad 300 miejsc. Tak znaczny awans świadczy o tym, że firma BinŻ jest dobrze zarządzana, bardzo prężnie się rozwija i jest dobrze postrzegana przez kontrahentów. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy osiągać równie dobre wyniki i nadal będziemy jednym z najbardziej znaczących przedsiębiorstw w województwie i w kraju.